Modificarile programului SRL-D 2015 dau batai de cap tinerilor antreprenori

Si anul acesta Guvernul va acorda alocatia financiara nerambursabila (AFN) de 10000 euro prin programul SRLD. Si anul acesta (la fel ca in fiecare an) s-au modificat conditiile in care tinerii antreprenori pot accesa aceasta finantare. Fara a intra prea mult in detaliile programului (pe care le poti gasi in articolul FAQ SRLD), vestea cea mai trista este ca a fost alocat un buget mai mic decat anii anteriori (19.300.000 lei), astfel in 2015 vor fi finantate mai putine SRLD-uri, aproximativ 430-450. Multe sau putine, ramane de vazut la finalul sesiunii de depunere a planurilor de afaceri programata la finalul lunii august, insa vreau sa fac cateva observatii asupra acestor modificari care vor influenta decisiv directia pe care o va avea programul in urmatorii ani.

Citeste articolul in intregime aici : http://www.learningandconsulting.ro/modificarile-programului-srld-2015-dau-batai-de-cap-tinerilor-antreprenori/